Երեւանում առանց վարորդական վկայականի վարորդը վրաերթի է ենթարկել 17-ամյա տղայի
Այսօր՝ հունվարի 14-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 10:50-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ, 24-ամյա Արթուր Հարությունյանն իր վարած Opel մակնիշի 35 TN 930 համարանիշի ավտոմեքենայով Արշակունյաց պողոտա-Ծխախոտագործների փողոցի խաչմերուկում վրաերթի է ենթարկել հետիոտնի համար նախատեսված վայրով անցնող, Երևան քաղաքի բնակիչ, 17-ամյա Գագիկ Խ.-ին:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վարորդը փախուստի չի դիմել, ահազանգել է Երևանի 1-03 շտապօգնություն, և օպերատիվորեն ժամանած բժիշկները նախ տեղում առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել երեխային, ապա տեղափոխել «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի վայրում հավաքվածներն ասել են, որ շտապօգնության վարորդը այնքան է շտապելիս եղել, որ երեխային հիվանդանոց է տեղափոխել առանց բժիշկների, իսկ բժիշկներին հիվանդանոց է տեղափոխել ճանապարհային ոստիկանության աշխատակից Արսեն Ստեփանյանը՝ ճանապարհային ոստիկանության ծառայողական ավտոմեքենայով:
Փաստի առթիվ քննիչի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում: Դեպքի վայրում վարորդ Ա. Հարությունյանը ճանապարհային ոստիկանության ոստիկաններին ու հետաքննիչին ասել է, որ ինքը վարորդական իրավունքի վկայական չունի, ավտոմեքենան էլ շահագործում է որպես տաքսի և ԱՊՊԱ նույնպես չունի:
Հիվանդանոցից հայտնել են, որ տղան բազմաթիվ կոտրվածքներ է ստացել: Ավտոմեքենան հետաքննիչի հանձնարարականով տեղափոխվում է Երևանի ՃՈ պահպանվող հատուկ տարածք: