Կարեն Խաչատրյանը 20 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակվեց
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց նրա պաշտպան Ամրամ Մակինյանը՝ նշելով, որ դատարանի կողմից սահմանված 20 միլիոն ՀՀ դրամը փոխանցվել է դատարանի դեպոզիտ հաշվին:
Կարեն Խաչատրյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու որոշում էր կայացվել երեկ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի կողմից: Դատարանը բավարարել էր նախաքննական մարմնի կալանավորման երկարաձգման միջնորդությունը՝ միաժամանակ բավարարելով պաշտպանական կողմի գրավի միջնորդությունը:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու՝ Կարեն Խաչատրյանի կալանավորման ժամկետը երկարաձգելու վերաբերյալ:
Վերջին անգամ Խաչատրյանի կալանավորման ժամկետը երկարաձգվել էր նոյեմբերի 25-ին:
Նա կալանավորված է 2019 թվականի օգոստոսի 30-ից: Մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափով վատնում կատարելու մեջ, սակայն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում: Նույն քրեական գործով մեղադրյալի կարգավիճակում է նաեւ Գագիկ Խաչատրյանը: Նա մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման եւ առանձնապես խոշոր չափով վատնում կատարելու համար: Գագիկ Խաչատրյանը եւս կալանավորված է 2019 թվականի օգոստոսի 30-ից: Նա նույնպես առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում: