Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Գեղամ Վարդանյանը կազատվի պաշտոնից. նա ԵՏՀ-ում նախարար է նշանակվել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ հունվարի 31-ից Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Գեղամ Վարդանյանը կազատվի պաշտոնից:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Գեղամ Վարդանյանին 2020 թվականի հունվարի 31-ից ազատել բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալի պաշտոնից»,- նշված է որոշման մեջ:
Նշենք, որ Վարդանյանը նշանակվել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ներքին շուկաների, թվայնացման, տեղեկատվահաղորդակցական տեխնոլոգիաների հարցերով Կոլեգիայի անդամ-նախարար։
Վարդանյանից բացի՝ ԵՏՀ-ում արդյունաբերության եւ ագրոարդյունաբերական համալիրի հարցերով Կոլեգիայի անդամ-նախարար կնշանակվի նաեւ ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Արտակ Քամալյանը, որը եւս վարչապետի որոշմամբ հունվարի 31-ին կազատվի փոխնախարարի պաշտոնից: