Երեւանի փողոցներից մեկը կարող է կոչվել Գոհար Գասպարյանի անունով. առաջարկում են մի շարք արվեստագետներ և երգչուհու դուստրը
Երեւանի փողոցներից մեկը կարող է անվանակոչվել երգչուհի, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Գոհար Գասպարյանի անունով: Այս հարցը ներառված է Երեւանի ավագանու՝ փետրվարի 11-ի նիստի օրակարգում:
«Գոհար Գասպարյան փողոց» կանվանակաոչվի Երեւան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Լեոնիդ Ազգալդյան փողոցից մինչեւ Կասկադ համալիր ձգվող ճանապարհահատվածը (Վերին Անտառային 19Ա հասցեից մինչեւ Վերին Անտառային 122 հասցե):
Երեւան քաղաքում Գոհար Գասպարյանի անվամբ փողոց անվանակոչելու առաջարկով են հանդես եկել Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի նախկին ռեկտոր Շ. Շահինյանը, Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահ Ա. Սաթյանը, ՀՀ ազգային հերոս, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Հովհաննես Չեքիջյանը, մշակութային մի շարք գործիչներ եւ ժողովրդական արտիստներ, ինչպես նաեւ Գոհար Գասպարյանի դուստրը՝ Սեդա Գասպարյանը:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ այս տարի լրանում է Գոհար Գասպարյանի 95-ամյակը՝ նրա հիշատակը հավերժացնելու նպատակով առաջարկվում է այս անվանակոչումը: