Արցախում երեկ զոհված երկրորդ զինվորը մահացել է հոսպիտալի ճանապարհին. հարուցվել է քրգործ
2020 թ. փետրվարի 12-ին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում մարտական հերթապահության ընդգրկված պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Տիգրան Հուսիկի Մխոյանի գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու և զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
ՔԿ լրատվական ծառայությունը հայտնում է, որ կատարվում է նախաքննություն, սակայն դարձյալ չի հստակեցվում, թե քրեական գործը ինչ հոդվածով է հարուցվել:
Նշվում է, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննություն ապահովելու համար:
Հիշեցնենք՝ երեկ հայտնի էր դարձել 2 զինծառայողի մահվան մասին:
Քիչ առաջ ՀՀ քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն հրապարակեց այն մասին, որ մյուս զինվորի մահվան դեպքով եւս հարուցվել է քրեական գործ: Շարքային Տիգրան Մանվելի Մանվելյանը եւս հրազենային վնասվածք էր ստացել գլխի շրջանում: