Տեսախցիկներով կարող ենք տեսնել, թե ով է մեքենայի ղեկին, ուստի բալ վաճառողները կբացահայտվեն. ՃՈ պետ
Մենք նկատել ենք, որ համացանցում բալեր են վաճառվում, եւ պատկան մարմինները զբաղվում են դրանով: Այս մասին այսօր «Ճանապարհային երթեւեկության արդի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ժամանակ ասաց ՃՈ պետ Եգոր Կարապետյանը:
Կարապետյանը հայտարարեց, որ ճանապարհային ոստիկանությունն ունի հնարավորություն՝ տեսնելու, թե ով է տվյալ տրանսպորտային միջոցի մեջ, ուստի հնարավոր է բացահայտել նմանատիպ դեպքերը: «Նույնիսկ Ֆրանսիայում եղել է բալ վաճառելու համակարգը, բայց ՀՀ ՃՈ-ն, ուսումնասիրելով հենց Ֆրանսիայի փորձը, օրենսդրական կանխարգելիչ գործողություններ է արել, որ ավելի հեշտ լինի նրանց բացահայտելը»,- ասաց Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ ամիսներ առաջ «Հայկական ժամանակ»-ն անդրադարձել էր այս խնդրին եւ արձանագրել, որ որոշ քաղաքացիներ ակտիվ գործունեություն են ծավալում՝ վաճառելով բալերը: list.am-ի շուրջ մեկ տասնյակ հայտարարություններում 1 բալի գինը տատանվում էր 50.000-60.000 դրամի սահմանում: