Վրաստանի հետ սահմանի փակման հարց դեռ չի քննարկվում. ԱԽ քարտուղար
Վրաստանի հետ սահմանի փակման հարց դեռ չի քննարկվում: Այս մասին այսօր լրագրողներին ասաց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով Վրաստանում կորոնավիրուսի գրանցման դեպքին:
Նա նշեց, որ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ աշխատանքային խումբ է ստեղծվել, որը կապի մեջ է հարեւան երկրի առողջապահության համակարգի պատասխանատու կառույցների հետ: Ինչպես նշեց Գրիգորյանը, Հայաստանի ներսում նույնպես քայլեր են ձեռնարկվում, քննարկվում են բոլոր հարցերը, գործողություններն էլ կլինեն իրավիճակին համապատասխան:
Նա նաեւ անդրադարձավ Մեղրիի անցակետի՝ ոչ լրիվ փակման մասին լուրերին:
Հիշեցնենք, որ երեկ Սյունիքի լրատվամիջոցներից մեկը կադրեր էր հրապարակել, որտեղ նկատելի էր, որ բացի բեռնատար մեքենաներից, նաեւ թեթեւ մարդատար մեքենաներ են անցել սահմանով:
«Կադրերը, եթե չեմ սխալվում, այդ օրվա չէին: Սահմանափակումներն աշխատում են, եւ մինչեւ այս պահն այն միջոցները, որոնք ձեռնարկվել են, արդյունավետ են: Հայաստանում այս պահին տիրող իրավիճակը հենց դա է ցույց տալիս»,- եզրափակեց ԱԽ քարտուղարը: