«Դիսնեյլենդը» փակվում է կորոնավիրուսի պատճառով
«Դիսնեյլենդի» ղեկավարությունն իր այգիները փակելու որոշում է կայացրել: Այս մասին հայտնում է CNN-ը: Ինչպես այս օրերին այլ կազմակերպությունների կամ միջոցառումների դեպքում է, պատճառը կրկին կորոնավիրուսն է:
Չեն գործելու բոլոր 11 այգիները, որոնք գտնվում են Հյուսիսային Ամերիկայում, Եվրոպայում եւ Ասիայում: Դրանք փակվելու են մարտի 15-ից սկսած՝ մինչեւ ամսվա վերջ: Իր մի շարք աշխատակիցներին «Դիսնեյլենդ»-ի ղեկավարությունը հորդորել է աշխատել տներից: Նշվում է, որ ընկերության հյուրանոցներն առայժմ բաց են մնալու մինչեւ նոր հայտարարություն լինի, իսկ փակվելու դեպքում «Դիսնեյլենդը» վճարելու է իր բոլոր աշխատակիցների աշխատավարձերը:
«Դիսնեյլենդն» աշխարհում ամենաշատ այցելություններն ունեցող թեմատիկ այգին է: Ընկերությունը միլիարդավոր դոլարներ է ծախսում դրա զարգացման վրա, եւ բիզնեսը շարունակաբար ընդլայնվում է: Վերջին մեկ տարվա ընթացքում մի քանի նորություններ է ներկայացրել այցելուներին, վերջինը՝ Միկի Մաուսի ու Մինիի թեմայով: Նշվում էր, որ 2019 թ. «Դիսնեյլենդի» ընդհանուր եկամտի 37%-ն ստացվել էր իր այգիների այցելություններից ու թեմատիկ ապրանքատեսակների վաճառքից: