«Եվրատեսիլ 2020»-ը կարող է անցկացվել առանց հանդիսականների
Կորոնավիրուսի տարածման պատճառով չի բացառվում, որ «Եվրատեսիլ 2020»-ի անցկացման վերաբերյալ կարող է կտրուկ որոշում կայացվել: Այս մասին գրում է երգի միջազգային մրցույթը լուսաբանող The Wiwibloggs կայքը: Նշվում է, որ դրա հավանականությունը չի բացառել հոլանդական Ռոտերդամ քաղաքի քաղաքապետ Ահմեդ Աբութալեբը:
Քաղաքապետը չի բացառել նաեւ, որ մրցույթն ընդհանրապես կարող է չեղարկվել: Ամեն դեպքում նա ընդգծել է, որ որոշում պետք է լինի մինչեւ ապրիլի 5-ը կամ 6-ը, քանի որ այդ օրվանից են կազմակերպիչներն սկսելու սարքել բեմը:
«Եվրատեսիլ 2020»-ի առաջին կիսաեզրափակիչը կայանալու է մայիսի 12-ին, 2-րդ կիսաեզրափակիչը՝ 14-ին, եզրափակիչը՝ 16-ին: Հայաստանի ներկայացուցիչն Աթենա Մանուկյանն է:
Նիդերլանդներում վիրուսի տարածումը կանխարգելելու խիստ միջոցներ են ձեռնարկել: Քոլեջներում ու համալսարաններում ընդհատվել են դասերը, պարապմունքներն անցկացվում են առցանց: Կառավարությունը թույլ չի տալիս միջոցառումներ, որոնց կարող են մասնակցել 100 եւ ավելի մարդ:
Կասկած չկա, որ միջոցների մեջ խտրություն չդնող ոհմակը որոշել է հասնել ՀՀ պետականության ջախջախման՝ ներսից. Բաբաջանյան