Աննա Հակոբյանը թռուցիկ է բաժանում՝ իրազակելու՝ ինչպես ճիշտ պաշտպանվել կորոնավիրուսից
Վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը շրջում է Երեւանի փողոցներում՝ մեկ անգամ եւս իրազեկելու քաղաքացիներին, թե ինչ պետք է անել կորոնավիրուսի տարածման այս պայմաններում, ինչպես պետք է մեկուսանալ։
Նա այդ մասին տեղակատվոթյուն պաունակող թռուցիկներ է բաժանում, որտեղ նաեւ թեժ գծի հեռախոսահամարներն են։
«Երբ եղավ Առողջապահության նախարարության հայտարարությունը, որ իրենց այս արհավիրքը դիմակայելու համար անհրաժեշտ են կամավորներ տարբեր ոլորտներում, մենք անմիջապես դիմեցինք, որովհետեւ, ինչպես գիտեք, պայմանավորված արտակարգ դրությամբ, այլ երկրների հետ շփումների սահմանափակմամբ կամ վերացմամբ, նաեւ իմ գործունեությունն է, որպես վարչապետի տիկին, դադարեցվել, բոլոր ծրագրերը հետաձգվել են, բոլոր շփումնեը սահմանափակվել են կամ դադարեցվել։ Այնպես որ, ես ուզեցի կամավորագրվել եւ իմ լուման ներդնել այնտեղ, որտեղ դրա կարիքը կա»,- լրագողների հետ զրույցում ասաց Աննա Հակոբյանը։
Նա նկատեց, որ թեպետ նախարարությունից հայտնեցին, որ շատ մեծ թվով կամավորներ են դիմել եւ փորձեցին իրեն պաշտպանել կամ հեռու պահել մի շրջան՝ մտածելով, որ գուցե չարժի, բայց ինքը պնդել է ու այժմ թռուցիկ է բաժանում։