Ոստիկանները թույլ չեն տալիս, որ 3 հոգուց ավելի ընտրողներ մուտք գործեն Արցախի ընտրատեղամասեր. ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ
Ոստիկանները թույլ չեն տալիս, որ 3 հոգուց ավելի ընտրողներ մուտք գործեն Արցախի ընտրատեղամասեր: Ֆեյսբուքյան ուղիղ միացմամբ այս մասին հայտարարեցին ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Փամբուխչյանն ու Հրաչյա Հակոբյանը, որոնք գործուղվել են Արցախ՝ դիտարկելու այնտեղ տեղի ունեցող համապետական ընտրությունները:
Սահմանափակումները, ըստ պատգամավորների, պայմանավորված են կորոնավիրուսի տարածման վտանգով: «Փաստացի հերթեր են տեղամասերի մոտ, ընտրողները շատ ակտիվ են, կան տեղամասեր, որտեղ արդեն ընտրողների 15 տոկոսն իրականացրել է իր ընտրությունը»,- ասաց Փամբուխչյանը՝ հավելելով, որ հասցրել են այցելել Ստեփանակերտի 5 տեղամասեր:
Պատգամավորները տեղեկացրին նաեւ, որ բոլոր տեղմասերում դրված են ձեռնոցներ, դիմակներ, ախտահանիչ նյութեր, անհատական գրիչներ: Ընտրողներն ընտրությունից հետո իրենց օգտագործած իրերը նետում են աղբամանը եւ գնում:
Պատգամավորները հայտնեցին նաեւ, որ իրենց մյուս գործընկերները դիտարկում են այլ տեղամասեր:
Հիշեցնենք, որ Արցախի Հանրապետության նախագահի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով երեկ Ստեփանակերտ են գործուղվել ԱԺ նախագահի տեղակալ, պատվիրակության ղեկավար Ալեն Սիմոնյանը, Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը, Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Անի Սամսոնյանը, պատգամավորներ Համազասպ Դանիելյանը, Սոֆիա Հովսեփյանը, Գեւորգ Պապոյանը, Հրաչյա Հակոբյանը, Ռուստամ Բաքոյանը, Սիսակ Գաբրիելյանը, Արտյոմ Ծառուկյանը, Արթուր Դալլաքյանը եւ Հարություն Բաբայանը: