Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր դուրս է գրվել հիվանդանոցից. բուժումն այս պահին ավարտվել է
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց բ/կ-ի գործադիր տնօրեն Միքայել Մանուկյանը:
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ Քոչարյանի ստացիոնար բուժումն այս պահին ավարտվել է: Հետագայի մասին Մանուկյանը ոչինչ ասել չի կարող:
Քոչարյանը տեղափոխվել է «Երեւան Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ:
Հիշեցնենք՝ նախորդ շաբաթ նա հետազոտություններ էր անցել, որի արդյունքում ստացված տվյալների հիման վրա նշանակվել էր բուժում: Ռոբերտ Քոչարյանը կալանավայրից հիվանդանոց էր տեղափոխվել մարտի 7-ին: Մարտի 10-ին էլ նշանակված դատական նիստին, որը հետաձգվեց նրա բացակայության պատճառով, նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնել էր, որ «Էրեբունի» ԲԿ-ից դատարան է ստացվել տեղեկանք այն մասին, որ Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ, ի թիվս այլնի, ախտորոշվել է սրտի ռիթմի խանգարում, 3-րդ աստիճանի զարկերակային հիպերտենզիա: