Առաքվել է թոշակների 96 տոկոսը, նպաստների՝ 77 տոկոսը. դժվարություններ կան արտերկրի առաքումների հետ կապված
«Հայփոստ»-ի բազմահազար աշխատակիցներ այս օրերին շարունակում են ծառայություններ մատուցել հատկապես խոցելի խմբերի մեր քաղաքացիներին: Հայտարարվել էր, որ փոստատարները կառաքեն թոշակառուների թոշակները, և հիմա այդ գործընթացը մոտենում է ավարտին: Ավելի քան 15 հազար թոշակառուներին տրվել են իրենց թոշակները բնակարաններում: Առաքվել են նաև նպաստները, շուրջ 87 հազար ընտանիքի: Նաև մինչև երկու տարեկան երեխաների խնամքի համար նախատեսված միջոցները, որ առցանց չեն տրվում, կրկին առաքվել են փոտատարների միջոցով: Առաքվել է կենսաթոշակների 96 տոկոսը, նպաստների՝ 77 տոկոսը: Առաջիկա օրերին գործընթացն ավարտին կհասցվի:
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում շնորհակալություն հայտնեց արտակարգ դրության պայմաններում աշխատող փոստատարներին. «Ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նաև ոստիկաններին՝ մեր փոստատարներին բակ առ բակ ուղեկցելու համար, որովհետև հասկանալի է, որ իրենք իրենց հետ կանխիկ գումար են տանում, և որոշակի անվտանգության կարիք կա»:
Արշակյանը նշեց, որ առաքումների որոշակի դժվարություններ կան՝ կապված ավիաընկերությունների աշխատանքի թռիչքների դադարեցման հետ: Ազդակներ են ստացվել, որ այս կամ այն ուղեբեռն ուշանում է կամ չի հասնում արտասահման: Նաև արտասահմանից ստանալու հետ կապված խնդիրներ կան: Նա խնդրեց ներողամիտ լինել՝ հաշվի առնելով, որ բազմաթիվ չվերթներ չեղարկվել են, և լոգիստիկ շղթաներ են կոտրվել: