Ալեն Սիմոնյանի վրա հարձակումը եղել է «Մալիբու»-ի այգում, ծեծկռտուք է եղել․ Արման Բաբաջանյան
Ինձ ծանոթ մարդ է տեսել, որ հարձակվել են ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի վրա, ինձ հենց այդ պահին զանգահարել են եւ ասել։ Այս մասին քիչ առաջ «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ ասաց ԱԺ անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը։ Բաբաջանյանն ասաց, որ եղել է ծեծկռտուք։ «Ես խնդրեցի, որ հեռախոսը փոխանցեն Ալենին, խոսեցի նրա հետ, ասաց, որ հարձակում եւ ծեծկռտուք է եղել։ Ես ասացի, որ սպասիր ոստիկանապետին զանգեմ, զանգեցի ոստիկանապետին, ոստիկանապետն արագ հանձնարարություններ էր տալիս»,- ասաց Բաբաջանյանը՝ շեշտելով, որ միջադեպը տեղի է ունեցել «Մալիբու»-ի այգում։
Բաբաջանյանը նշեց նաեւ, որ Սիմոնյանի հետ խոսելիս նա ասել է, որ լավ է իրեն զգում։ Հարցին, թե ի՞նչ վնասվածքներ ունի Սիմոնյանը, Բաբաջանյանը պատասխանեց, որ չի հարցրել այդ մասին եւ տեղյակ չէ։ Նա ասաց, որ Սիմոնյանի հետ խոսել է հենց այգում եւ չի կարծում, որ կարիք կլինի հիվանդանոց տեղափոխելու։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Արման Բաբաջանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր կատարել, որտեղ նշել էր, որ հարձակում է եղել ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի նկատմամբ։
Այնուհետեւ «Ադեկվադ» միաբանության անդամներից Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնեց, թե Ալեն Սիմոնյանը փողոցում հարձակվել է «Ադեկվադ» միաբանության համահիմնադիր Արթուր Դանիելյանի վրա:
ՀՀ ոստիկանությունից մեր հարցին ի պատասխան՝ ասացին, որ ահազանգ են ստացել, այս պահին անհրաժեշտ քննչական գործողություններ են իրականացվում: