Անձի առեւանգում, ծեծ, փաստաթղթի կեղծում, սեռական բռնություն. ոստիկանությունն ամփոփում է շաբաթը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ ապրիլի 30-ից մայիսի 4-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 134 դեպք, որից 19-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 41, անձնական ունեցվածքի գողության՝ 17, ընտանեկան բռնության՝ 12, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 8, խարդախության՝ 7, գույքի դիտավորությամբ վնասման և թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 3-ական, ծեծի՝ 2, անձի առևանգման, կողոպուտի, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, բնակարանային գողության, շորթման, յուրացման կամ վատնման, համակարգչային հանցագործության, զենք-զինամթերքի առգրավման, ավտոմեքենա փախցնելու, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների, դատական ակտը չկատարելու, անզգուշությամբ մարմնական վնասվածք հասցնելու, բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու, աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելու, փաստաթղթի կեղծիքի, սպառնալիքի, արդարադատության իրականացմանը և քննությանը խոչընդոտելու, թմրանյութի իրացման, ալիմենտ չվճարելու ու ծնողի կամ այլ մերձավոր ազգականի և երեխայի միջև տեսակցության իրականացմանը խոչընդոտելու 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած և 6 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 2 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի և բնակարանային գողությունների 6-ական, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 3, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, կողոպուտի, խուլիգանության ու գույքի դիտավորությամբ վնասման 1-ական դեպք։