Վարորդները հրահանգ ունեն կանոններին չհետեւող ուղեւորների դեպքում կանգնեցնել ընթացքը. Հայկ Մարության
«Այսօրվանից Երևանի հանրային տրանսպորտը վերսկսում է աշխատանքը հատուկ ռեժիմով: Տեղյակ եք, որ ՀՀ պարետի որոշմամբ տրանսպորտի աշխատանքի համար գործելու են հատուկ կանոններ՝ նվազեցնելու վարակի ռիսկը»:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը՝ հիշեցնելով նշված կանոնների մասին.
«Մասնավորապես՝ տրանսպորտային միջոցում ՊԱՐՏԱԴԻՐ պետք է գտնվել դիմակով: Արգելվում է նաև վերգետնյա տրանսպորտում կանգնած ուղևորներ տեղափոխելը, բացառությամբ՝ տրոլեյբուսների։
Կանոնների խախտման դեպքում ոստիկանները կարող են կանգնեցնել հանրային տրանսպորտի միջոցը, իջեցնել ուղևորներին և մեքենան տեղափոխել տուգանային հրապարակ, որտեղ տուգանքի կենթարկվի վարորդը և/կամ ուղևորափոխադրող ընկերությունը:
Վարորդները հրահանգ ունեն կանոններին չհետևող ուղևորների առկայության դեպքում ընդհատել մեքենայի ընթացքը մինչև խախտման վերացումը:
Վստահ եմ, որ երևանցիները կդրսևորեն սոցիալական բարձր պատասխանատվություն, խստորեն կհետևեն սահմանված կանոններին՝ քաղաքային երթևեկության մեջ լրացուցիչ բարդություններ չստեղծելու համար:
Խնդրում եմ ներողամիտ լինել ժամանակավոր անհարմարությունների համար՝ այն գիտակցությամբ, որ այս միջոցառումներն արվում են՝ հանուն հանրային առողջության ու անվտանգության պահպանման»: