Արցախի ոստիկանապետ նշանակվեց Աշոտ Հակոբջանյանը, նրան շնորհվեց գեներալ-մայորի կոչում. Լեւոն Մնացականյանն ազատվեց պաշտոնից
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ոստիկանության աշխատողներին ներկայացրեց ոստիկանության նորանշանակ պետ Աշոտ Հակոբջանյանին: Հարությունյանը ոստիկանության գնդապետ Հակոբջանյանին շնորհեց գեներալ-մայորի կոչում:
Մեկ այլ որոշմամբ ոստիկանապետ Լեւոն Մնացականյանը ազատվեց պաշտոնից: Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնեց նրան համագործակցության համար՝ ընդգծելով, որ միասին 27 տարվա ճանապարհ են անցել: Հարությունյանը խոսեց հատկապես 2016-ի պատերազմի շրջանի մասին, երբ ինքը վարչապետ է եղել, իսկ Լեւոն Մնացականյանը՝ Պաշտպանության նախարար:
Արցախի նախագահը վստահեցրեց, որ կադրային փոփոխությունները չեն նշանակում, որ դժգոհ է գործող կադրերից, այն պաշտոնայներից, որոնք մինչեւ այսօր ծառայություն են մատուցում: Մատնանշելով օրերս տեղի ունեցած մի հանցագործություն՝ Հարությունյանն ասաց, որ համակարգը պատշաճ չի արձագանքել այդ խուլիգանությանը, պետք է բացառել նման դեպքերը:
Միեւնույն ժամանակ Հարությունյանը վստահեցրեց, որ Մնացականյանի հետ համագործակցության եզրեր կգտնեն:
Լեւոն Մնացականյանն իր խոսքում ընդունեց նախագահի մատնանշած դեպքի մասով ոստիկանության թերացումը, ասաց, որ ուշ է զեկուցվել: Փոխարենը, ըստ նրա, ծառայողական քննություն է նշանակվել, եւ մանրամասները կպարզվեն:
Նորանշանակ ոստիկանապետ Հակոբջանյանն իր առաջին հրամանով Լեւոն Մնացականյանին օրենքի եւ օրինակության պահպանման, հասարակական կարգի պահպանման գործում զգալի ավանդ ունենալու համար պարգեւատրեց «Օրենքի պահապան մեդալով»: