Նիկոլ Փաշինյանը նախագահին առաջարկել է պաշտոնից ազատել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է զբաղեցրած պաշտոնից ազատել Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանին։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ նախագահականի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հիշեցնենք՝ երեկ մամուլում գրվել էր, որ Արտակ Դավթյանի առանձնատանը տեղի է ունեցել նրա որդու հարսանիքը։ Չնայած պարետի որոշմամբ սահմանված արգելքին՝ հարսանիքը բազմամարդ է եղել։
ՀՀ ոստիկանությունից մեր հարցին ի պատասխան՝ ասացին, որ ոստիկանության ծառայողները երեկ այցելել են առանձնատուն եւ համապատասպան արձանագրություն կազմել: Մեր տեղեկություններով՝ ոստիկանների այցից հետո արարողությունը դադարեցվել է:
Արտակ Դավթյանն այսօր հանդես էր եկել պարզաբանմամբ, որում նշել էր, թե օրենքի առաջ բոլորն են հավասար եւ եթե որեւէ խախտում է արել, կկրի դրանից բխող պատասխանատվությունը։