ՏԿԵ փոխնախարարները վարակվել են կորոնավիրուսով և արդեն առողջացել. Պապիկյան
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների երկու փոխնախարարները վարակվել են կորոնավիրուսով, սակայն արդեն առողջացել և վերադարձել են աշխատանքի:
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք նախարարությունում կան կորոնավիրուսով վարակվածներ։ Նախարարն ասաց, որ այս պահին այլեւս վարակակիր աշխատակիցներ չկան։
Խոսելով ՍԴ-ի հանրաքվեի մասին, նախարարն ասաց, որ իրենց քաղաքական նպատակադրումից չեն հրաժարվել եւ ՀՀ-ում իրավական հնարավորություններից օգտվելով այն կյանքի են կոչելու։ Հաջորդ հարցին, թե ի՞նչ իրավական հնարավորությունների մասին է խոսքը, նախարարը պատասխանեց, որ դրանցից մեկը ԱԺ-ում քննարկել եւ լուծում տալն է, մյուսը՝ հանրաքվեն։ Բայց, քանի որ այս փուլում կորոնավիրուսով պայմանավորված երկար ժամանակ այն իրականացնել հնարավոր չի լինի, Պապիկյանը վստահեցրեց, որ կգտնեն լուծումը։
Վերջնաժամկետ հարցի լուծման համար չկա, որովհետեւ, ինչպես ասաց Պապիկյանը, իրենց գործողություններն ինքնանպատակ չեն, այլ բխում են ՀՀ-ի եւ ՀՀ քաղաքացու շահերից։ «Մենք մեր գործողություններում թափանցիկ ենք եւ որեւէ գաղտնի բան անել չենք կարող»,- ասաց նախարարը, որը նաեւ գլխավորում էր «այո»-ի շտաբը։
Ինչ վերաբերում է ճանապարհաշինությանը, Պապիկյանն ասաց, որ ճանապարհների բարեկարգության առումով ՀՀ-ի տարբեր անկյուններից կարող են լինել բողոքներ։ Դրա պատճառն, ըստ Պապիկյանի այն է, որ ժառանգել են բավականին վատ ճանապարհային ցանց, բայց եւ նախորդ տարվա եւ ընթացիկ տարվա ընթացքում մեծ քանակությամբ շինարարական աշխատանքներ են իրականացվել եւ իրականացվելու։