ՀՀ ոստիկանությունը բիոքիմիական լաբորատորիայի անալիզատոր է նվեր ստացել (տեսանյութ)
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամը վերջին սերնդի բիոքիմիական լաբորատորիա է նվիրել ՀՀ ոստիկանությանը։ Այն տեղադրվել է ոստիկանության հոսպիտալի լաբորատորիայում։ Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ոստիկանությունը:
Բիոքիմիական լաբորատորիայի անալիզատորը հնարավորություն կտա սպասարկել ոստիկանության ողջ անձնակազմին, ոստիկանության վետերաններին և նրանց ընտանիքների անդամներին։
Հանգանակությունը հավաքվել է «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնած «Միասին մենք կարող ենք» Anti COVID-19 միջազգային բարեգործական համերգ-մարաթոնի ընթացքում, որի նպատակն է Հայաստանում արդյունավետ պայքար մղել համավարակի դեմ։ Նախաձեռնությանը միացել են 120-ից ավելի հայ և արտասահմանցի մշակութային գործիչներ:
«Միասին մենք կարող ենք» մարաթոնի ընթացքում հավաքված միջոցներով «Թովմասյան» հիմնադրամը նվիրատվություններ է արել Գյումրու եւ Վանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոցներին և պաշտպանության նախարարությանը։