Վարչապետն այցելել է Հայաստանում հիմնված «Կալաշնիկով» ինքնաձիգի արտադրամաս (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է Հայաստանում հիմնված «Կալաշնիկով» ինքնաձիգի արտադրամաս: Նա շրջել է գործարանի տարածքում, ծանոթացել արտադրանքի գործընթացին, աշխատանքային պայմաններին եւ արտադրության ծավալներին: Ինքնաձիգները հավաքվելուց հետո փաթեթավորվում են հատուկ փայտյա տուփերում, ինչպես կարգն է: Ամեն «Կալաշնիկով»-ին տրվում է իր ծածկագրով համապատասխան փաստաթուղթ:
ՀՀ վարչապետի հետ միասին գործարանում է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
Հիշեցնենք, AK-103 «Կալաշնիկով» ինքնաձիգներ արտադրող գործարանը հիմնվել է «Նեյտրոն ԳԱՄ» ՓԲԸ-ի եւ ռուսական «Կալաշնիկով» կոնցեռնի համագործակցության պայմանագրի հիման վրա:
Ս.թ. հունիսին Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության մամուլի խոսնակ Մարիա Վորոբյովան ասել էր, որ Հայաստանում տարեկան կարող է արտադրվել մինչեւ 50.000 միավոր «Կալաշնիկով» ինքնաձիգ: