Հայ-ադրբեջանական սահմանի հարձակումների հետեւանքով ընդհանուր առմամբ 36 զինծառայող է վիրավորվել. ՔԿ
Ի լրումն ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության՝ մեկ այլ հաղորդագրությամբ ՔԿ-ն տեղեկացնում է, որ հայկական մարտական հենակետերի վրա կատարված հարձակումների, կրակոցների հետևանքով մարմնական վնասվածքներ ստացած 36 զինծառայողներից 20-ը հոսպիտալացվել և համապատասխան բուժօգնություն է ստացել, իսկ մյուս 16 զինծառայողներն ունեն թեթև վնասվածքներ՝ քերծվածքների ձևով:
Քննչական կոմիտեն սահմանում է, որ համաձայն ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 58-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ (տուժող է ճանաչվում այն անձը, ում քրեական օրենսգրքով չթույլատրված արարքով անմիջականորեն պատճառվել է բարոյական, ֆիզիկական կամ գույքային վնաս: Տուժող է ճանաչվում նաև այն անձը, ում կարող էր անմիջականորեն պատճառվել բարոյական, ֆիզիկական կամ գույքային վնաս, եթե ավարտվեր քրեական օրենսգրքով չթույլատրված արարք կատարելը), գնահատվում է որպես մարմնական վնասվածք:
Ընդգծվում է, որ ՀՀ քննչական կոմիտեն և ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նույն դեպքերին տալիս են տարբեր գնահատականներ՝ հաշվի առնելով կառույցների գործառույթներն ու առանձնահատկությունները: