Դիանա Գալոյանն ընտրվեց Տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնում
Մյուս թեկնածուն՝ Եվրոպական համալսարանի ուսումնագիտական գծով պրոռեկտոր Տիգրան Մարտիրոսյանը ստացել է 1 քվե:
Խորհրդի անդամներից 3-ը բոլորին դեմ են քվեարկել:
Նիստին մասնակցել է կառավարման խորհրդի 32 անդամների 27-ը, չի քվեարկել 1 հոգի։
Հիշեցնենք, որ մինչ Տնտեսագիտական համալսարանում անցկացվում էր ռեկտորի թափուր պաշտոնի մրցույթը, հայտնի դարձավ, որ Բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահի նույն օրվա հրամանով անվավեր է ճանաչվել Դիանա Գալոյանին տնտեսագիտության դոկտորի գիտական աստիճան շնորհելու մասին 2015 թվականի հրամանը:
Ռեկտոր դառնալու համար դոկտորի գիտական աստիճանը պարտադիր պայման է: Այս դեպքում, փաստորեն, Գալոյանի՝ ռեկտորի պաշտոնում ընտրվելն ու այդ աստիճանից զրկվելը տեղի է ունեցել միաժամանակ: Հայկական ժամանակը կփորձի պարզել՝ այսպիսի իրավիճակում ինչ ընթացակարգ է գործում եւ արդյոք հնարավոր է չեղարկվեն մրցույթի արդյունքները: