Գագիկ եւ Կարեն Խաչատրյանների գործով այսօրվա նիստը հետաձգվել եւ նշանակվել է վաղը
ՊԵԿ նախկին նախագահ, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի եւ նրա եղբորորդու՝ Կարեն Խաչատրյանի գործով այսօր նշանակված դատական նիստը չի կայանա:
Գործը նախագահող դատավոր Արթուր Մկրտչյանի աշխատակազմից «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրին, որ այսօրվա նիստը հետաձգվել է Գագիկ Խաչատրյանի եւ պաշտպանի դիմումի հիման վրա:
Առաջիկա նիստը նշանակվել է վաղը՝ օգոստոսի 26-ին՝ ժամը 12:00-ին:
Գագիկ Խաչատրյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը մեր զրույցում ասաց, որ այսօրվա նիստի հետաձգման պատճառը Գագիկ Խաչատրյանի վատառողջ լինելն է. «Քանի որ Գագիկ Խաչատրյանը նույնպես ցանկանում էր նիստին մասնակցել, բայց վատառողջ էր, ի վիճակի չէր ներկայանալ, խնդրեցինք, որ մեկ օրով նիստը հետաձգվի»,- ասաց նա:
Գագիկ Խաչատրյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է անզգուշությամբ ծանր հետեւանքներ առաջացնելով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու, առանձնապես խոշոր չափի յուրացման, դրա կազմակերպման, դրդման կամ օժանդակության, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու, պաշտոնեական կեղծիքի, փողերի լվացման կազմակերպման, դրդման կամ օժանդակության համար, իսկ Կարեն Խաչատրյանը՝ առանձնապես խոշոր չափերով յուրացման եւ պաշտոնեական կեղծիքի համար: Նրանք առաջադրված մեղադրանքը չեն ընդունում: