Վճռաբեկ դատարան է ներկայացվել Մարտի 1-ի «7-ի գործով» անցնող Ալ. Արզումանյանի արդարացման պահանջով վճռաբեկ բողոքը
27/08/2020 schedule12:45
Այսօր Վճռաբեկ դատարան է ներկայացվել Մարտի 1-ի դեպքերով հարուցված հայտնի «7-ի գործով» քաղբանտարկյալ, 225-րդ հոդվածի 1-ին մասով դատապարտված Ալեքսանդր Արզումանյանի Վճռաբեկ բողոքը՝ արդարացման պահանջով:
Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբանը՝ հիշեցնելով, որ Ալեքսանդր Արզումանյանը 2017 թվականից անցել է դիվանագիտական ծառայության եւ Դանիայի Թագավորությունում, Նորվեգիայի Թագավորությունում, Շվեդիայի Թագավորությունում, Իսլանդիայի Հանրապետությունում, Ֆինլանդիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան է: Սա «7-ի գործով» քաղբանտարկյալների երրորդ բողոքն է Վճռաբեկ դատարանին: