Դատախազությունը բողոքարկել է նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանի ազատ արձակման որոշումը
Դատախազությունը Վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանի ազատ արձակման որոշման դեմ:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը:
Աբրահամ Մանուկյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 38-154.2 հոդվածի 2-րդ մասով՝ ընտրակաշառք տալուն օժանդակելու համար: Հունիսի 27-ին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր նրան կալանավորելու մասին ԱԱԾ քննիչի միջնորդությունը. Մանուկյանը տեղափոխվել էր «Երեւան-Կենտրոն» ՔԿՀ: Օրեր անց՝ հուլիսի 9-ին, Վերաքննիչ դատարանը բեկանել էր այդ որոշումը եւ բավարարելով պաշտպանի բողոքը՝ Մանուկյանին ազատ արձակել: Վերջինս առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում: