Սեպտեմբերի 4-ին ԱԺ արտահերթ նիստ կլինի. օրակարգում հակահամաճարակային կանոնների պահպանման հարցն է
Սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան: Այս մասին տեղեկանում ենք Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից:
Նշենք, որ օրակարգում ներառված է 1 հարց, որը բաղկացած է 7 կետից: Ներառված օրենքի նախագծի հեղինակը ՀՀ Կառավարությունն է: Օրենքի այս նախագիծը մասնավորապես կապված է արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության եւ սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման հետ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 27-ին տեղի ունեցած Կառավարության նիստի ժամանակ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը հայտարարել էր, որ նախագծերը սահմանված ժամկետում ԱԺ-ում ընդունվելու դեպքում սեպտեմբերից չեն երկարաձգի կորոնավիրուսի համավարակի հետեւանքով հայտարարված արտակարգ դրությունը, եւ հակահամաճարակային կանոնները կսահմանվեն՝ ըստ նոր օրենքի: