Սովոր եմ մեծ գումարների հետ աշխատել. Սերգեյ Ներսեսյանը նշանակվեց Երեւանի փոխքաղաքապետ
Սերգեյ Ներսեսյանը նշանակվեց Երեւանի փոխքաղաքապետ: Այս նշանակումը Երեւանի ավագանու այսօրվա նիստի օրակարգային հարցերից էր:
Սերգեյ Ներսեսյանը նիստերի դահլիճի ամբիոնից ներկայացրեց իր կենսագրականը, որը նրան փոխքաղաքապետ նշանակելու մասին ավելի վաղ հրապարակված ավագանու որոշման նախագծում ներառված չէր:
Սերգեյ Ներսեսյանը մասնագիտությամբ տնտեսագետ է: Սովորել է Երեւանում, ծառայել Ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերում: Ծառայությունն ավարտելուց հեոո սկսել է իր աշխատանքային կարիերան, մի քանի տարի տարբեր ընկերություններում աշխատել է՝ որպես հաշվապահ: Աշխատել է նաեւ՝ որպես ֆինանսական եւ հարկային խորհրդատու, իսկ մինչեւ փոխքաղաքապետ դառնալն աշխատում էր Ազգային ժողովում, ԱԺ պատգամավոր Երջանիկ Հակոբյանի օգնականն էր:
Ներսեսյանը, պատասխանելով ավագանու անդամների հարցերին, նշեց, որ արդեն ծանոթացել է բոլոր այն վարչություններին, որոնց հետ ապագայում աշխատելու է: Անդրադառնալով «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գրիգոր Երիցյանի հարցին, թե սովո՞ր է արդյոք մեծ գումարների հետ աշխատելուն, քանի որ Երեւան քաղաքի բյուջեն բավականին մեծ է, ապագա փոխքաղաքապետը նշեց. «Նախորդ տարիներին, երբ զբաղվել եմ հաշվապահությամբ, ունեցել ենք ընկերություններ, որոնց շրջանառությունը եղել է 200 միլիարդ դրամից ավելի: Ես սովոր եմ մեծ գումարների հետ աշխատել»:
Հիշեցնենք՝ նախկին փոխքաղաքապետ Հայկ Սարգսյանը հուլիսի 15-ից էր դադարել պաշտոնավարել: Նա ազատվել էր իր դիմումի համաձայն՝ մասնավոր աշխատանքի տեղափոխվելու նպատակով: