Հաստատվել է կորոնավիրուսի 458 նոր դեպք. մահացել է 77-ամյա մի տղամարդ
Սեպտեմբերի 30-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 50.359 դեպք, որից 44.001-ը՝ առողջացած, 959-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5102 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 292.193 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 3146 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 458 նոր դեպք: Ունենք 152 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 77 տարեկան տղամարդ և ունեցել ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտը ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 297 է: