Այսօր մեր երեխաները թիրախ են դարձել, վաղը ձեր երեխաները կարող են դառնալ. Մխիթարյան
«Մենք շարունակում ենք ականատեսը լինել Լեռնային Ղարաբաղում կատաղի պատերազմական գործողությունների: Ադրբեջանական զինուժը ռմբակոծում է մայրաքաղաք Ստեփանակերտը և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Ռմբակոծվում է նաև Հայաստանի Հանրապետության տարածքը: Տեղական և արտասահմանյան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները վիրավորվել են ադրբեջանական հրթիռային հարվածներից»: Այս մասին սոցիալական հարթակների իր էջերում գրել է Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը՝ նշելով, որ Լեռնային Ղարաբաղը պայքարում է միջազգային ահաբեկչության դեմ և համաշխարհային խաղաղությունն ու անվտանգությունն են սպառնալիքի տակ.
«Լեռնային Ղարաբաղը պայքարում է միջազգային ահաբեկչության դեմ: Հայ ազգը սպառնալիքի տակ է: Համաշխարհային խաղաղությունն ու անվտանգությունն են սպառնալիքի տակ: Եթե այսօր այն չդադարեցվի, վաղը կարող է տարածաշրջանից դուրս գալ: Այսօր մեր երեխաները թիրախ են դարձել, վաղը ձեր երեխաները կարող են դառնալ»,- նշել է նա:
Մխիթարյանը ևս մեկ անգամ միջազգային հանրությանը կոչ է արել ձեռնարկել ամեն քայլ՝ կանխելու ռազմական գործողությունները:
«Եվս մեկ անգամ կոչ եմ անում միջազգային հանրությանը հնարավոր ամեն ինչ անել՝ օգնելու դադարեցնել հայերի դեմ պատերազմական գործողությունները»,- եզրափակել է ֆուտբոլիստը՝ գրառմանը կցելով #ArstakhStrong #ArmeniaStrong հեշթեգերը և վիրավորված ու ապաստարաններում գտնող երեխաների լուսանկարները: