Քննչական կոմիտեի նախագահը քննիչների հետ կամավոր մեկնել է առաջնագիծ. տեղակալ
100-ից ավելի քննիչներ կամավորագրվել են՝ առաջնագիծ մեկնելու համար։ Երբ առաջին վաշտը մեկնել է, առաջին վաշտի հետ մեկնել է Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը։ Աժ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցին ասաց ՔԿ նախագահի պաշտոնակատար Արթուր Մելիքյանը։  Վերջինս ԱԺ-ում մասնակցում էր «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի քննարկումներին:
«Ինքը տեղում ղեկավարում է կոմիտեի կամավորների աշխատանքը։ Մի վաշտ մեկնել է, այս շաբաթ մի վաշտ էլ կմեկնի»,- նշեց նա
Մելիքյանի խոսքով՝ քննիչների՝ առաջնագիծ մեկնելը Քննչական կոմիտեի բնականոն գործունեությունը ապահովելու համար խոչընդոտ չէ։ «Իհարկե, կան կամավորագրված քննիչներ, որոնց թույլ չենք տալիս մեկնել, որովհետև դատավարական առումով հրատապություն պահանջող գործառույթներ կան։ Կկատարեն, հետո կմեկնեն»։
Արթուր Մելիքյանը տեղեկացրեց նաև, որ Քննչական կոմիտեի նախագահի բացակայության պայմաններում այս պահին ՔԿ նախագահի պաշտոնակատարը ինքն է։