Ժամը 14։30-ի դրությամբ Ազատության հրապարակից ՀՀ ոստիկանություն բերման է ենթարկվել 129 անձ
«Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ հայտնեցին ոստիկանության լրատվական ծառայությունից՝ նշելով, որ տեղի ունեցած իրավախախտման վերաբերյալ տեղեկությունը կտրամադրվի ավելի ուշ։
Հիշեցնենք՝ 17 կուսակցություններ այսօր հանրահավաք են կազմակերպել Երեւանի Ազատության հրապարակում՝ բողոքելով սեպտեմբերի 27-ից Արցախում սկսված պատերազմը դադարեցնելու վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի ստորագրած համաձայնագրի բովանդակությունից եւ պահանջելով իշխանության հրաժարականը։
Հանրահավաքի առաջին իսկ պահից ոստիկանության մեծաթիվ ուժեր ծառայություն են իրականացնում Ազատության հրապարակում եւ հարակից տարածքներում՝ մարդկանց կոչ անելով դադարեցնել հանրահավաքը, ինչը արգելված է ՀՀ-ում հայտարարված ռազմական դրության պայմաններում։ Ակցիայի մասնակիցները, հակադարձելով այս պնդմանը, նշում են, որ պատերազմի ժամանակ միջազգային կառույցների շենքերի դիմաց տեղի են ունեցել բազմաթիվ խաղաղ ակցիաներ, որոնք չեն խոչընդոտվել ոստիկանության կողմից։
Նշենք, որ այսօր բերման ենթարկվածների թվում են ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյանը, «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը, ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավորներ Վարդան Այվազյանը, Էդուարդ Շարմազանովը, Կարինե Աճեմյանը, իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը, իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը եւ ուրիշներ։