Հաստատվել է կորոնավիրուսի 2132 նոր դեպք. գրանցվել է 43 նոր մահ, 11-ը՝ այլ հիվանդությունից
Նոյեմբերի 12-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 112.680 դեպք, որից 70.130-ը՝ առողջացած, 1668-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 40.452 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 453.033 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 4583 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2132 նոր դեպք: Ունենք 1794 առողջացած և 32 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 11 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 430 է: