Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1520 նոր դեպք, 31 մահ. մեկ օրում գրանցվել է 8319 առողջացում
Նոյեմբերի 19-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 121.979 դեպք, որից 88.388-ը առողջացած, 1870-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 31.243 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 475.986 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 3796 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1520 նոր դեպք: Ունենք 8319 առողջացած և 31 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 478 է: