Իրավիճակով պայմանավորված՝ «Իմ քայլը» հիմնադրամը փոխում է գործունեության ուղղությունը
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է, որ այսօր տեղի է ունեցել «Իմ քայլը» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը, որի ընթացքում կայացվել են որոշումներ:
Նախ, որոշվել է հիմնադրամում այս պահին առկա միջոցներից 1.000.000 ԱՄՆ դոլար նվիրաբերել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին:
Բացի այդ, պայմանավորված պատերազմի արդյունքում ստեղծված հումանիտար վիճակով՝ փոխվում է հիմնադրամի գործունեության ուղղությունը:
Նախկինում զարգացման ծրագրեր իրականացնող հիմնադրամը այսուհետ կիրականացնի բացառապես մարդասիրական ծրագրեր այնքան ժամանակ, որքան դրա անհրաժեշտությունը կլինի: