Տոնոյանը, Բաթոյանն ու Ցոլակյանը ազատվեցին պաշտոններից
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրերով՝ պաշտոնից ազատվել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը, արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը:
Նախագահը հրամանագրերը ստորագրել է՝ հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի առաջարկությունը:
Հիշեցնենք՝ Տոնոյանը նախարարի պաշտոնում էր նշանակվել 2018-ին: Մինչ այդ զբաղեցնում էր Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարի, դրանից առաջ էլ՝ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Բաթոյանը նախարարի պաշտոնում նշանակվել էր 2019-ի հունվարին: Մինչ այդ՝ 2018-ից, նախարարի տեղակալ էր, իսկ դրանից առաջ՝ Երեւանի ավագանու անդամ:
Ինչ վերաբերում է Ցոլակյանին, ապա նա նախարարի պաշտոնում նշանակվել էր 2018-ի հոկտեմբերին: Դրանից առաջ զբաղեցրել էր ՀՀ նախագահի վերահսկողական ծառայության ղեկավարի, ԱԱԾ տնօրենի տեղակալի, Շիրակի մարզպետի եւ այլ պաշտոններ: