Հաստատվել է կորոնավիրուսի 407 նոր դեպք, գրանցվել՝ 18 մահ, եւս 7-ն էլ՝ այլ հիվանդությունից
Դեկտեմբերի 7-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 142.344 դեպք, որից 117.649-ը առողջացած, 2344-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21.756 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 530.225 թեստավորում
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 1349 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 407 նոր դեպք: Ունենք 853 առողջացած և 18 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 7 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 595 է: