Սա էլ Սոթք գյուղի սահմանագծերի նկարագրությունը՝ 2010-ին ընդունված ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքով. վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում 2 նոր լուսանկար է հրապարակել, այս անգամ՝ Սոթք գյուղի սահմանագծերից՝ նշելով.
«Սա էլ Գեղարքունիքի մարզի Սոտք գյուղի սահմանագծերի նկարագրությունը՝ 2010 թվականին ընդունված ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքով։
Այսօր մեր զինված ուժերը տեղակայված են այս նկարագրությամբ։ Հիշեցնեմ՝ 2010 թվականին օրենքին կողմ են քվեարկել ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀՅԴ խմբակցությունները։ Օրենքի նախագիծը ներկայացրել է կառավարությունը։
Կողմ քվեարկած պատգամավորներից եւ նախարարներից շատերը մեզ մեղադրում են եւ այսօր էլ կմեղադրեն Քելբաջարը հանձնելու մեջ՝ չնայած օրենք են ընդունել, որ այն Ադրբեջանի մաս է, կմեղադրեն Սոտքի հանքի համար՝ չնայած օրենքով նկարագրել են այն, ինչ այսօր ունենք»։
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետն իր էջում հրապարակել էր 2010 թվականին ընդունված օրենքից այլ լուսանկարներ՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքի հավելվածներում Սյունիքի մարզի Շուռնուխ եւ Որոտան գյուղերի սահմանագծերի նկարագրությունները: