Երեկ որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է 8 զոհված զինծառայողի աճյուն․ Արցախի ԱԻՊԾ
Հադրութի, Ջաբրայիլի եւ Հորադիզի ուղղությամբ որոնողական աշխատանքների արդյունքում երեկ հայտնաբերվել է 8 զոհված զինծառայողի աճյուն: «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադեւոսյանը։
Նրա խոսքով՝ նոյեմբերի 13-ից մինչ դեկտեմբերի 21-ը հայտնաբերվել է 1047 զոհված զինծառայողի մարմին: Նույն ժամանակահատվածում 9 անձ ողջ է գտնվել, որից՝ 7 զինծառայող եւ 2 քաղաքացիական անձ։
«Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Հադրութի, Հորադիզի, Ջաբրայիլի եւ Շուշիի լեռնաանտառային տարածքներում»,- ասաց Թադեւոսյանը: