Ընդդիմադիրների ակցիան չի հաջողվում. ոստիկաններն իրենք են փակել դեպի Կառավարության շենք բոլոր մուտքերը
ՀՀ վարչապետի հրաժարականը պահանջող 17 ուժերը երեկ իրենց համակիրներին կոչ էին արել այսօր ժամը 10:00-ից բոլոր կողմերից շրջափակել Կառավարության շենքը, որպեսզի ՀՀ վարչապետն ու Կառավարության անդամները հնարավորություն չունենան մուտք գործել այնտեղ եւ Կառավարության նիստ անցկացնել:
Ժամը 10:00-ի դրությամբ, սակայն, դա չի հաջողվել ընդդիմադիր ուժերին, քանի որ ոստիկանները իրենք են փակել Կառավարության մուտքերը: Այս պահին մեծ թվով ոստիկաններ են կանգնած Մելիք Ադամյան փողոցի կողմում գտնվող մուտքի մոտ, ինչպես նաեւ Կառավարության դիմաց: Տիգրան Մեծ փողոցից դեպի Մելիք Ադամյան թույլատրվում է միայն Կառավարության անդամներին սպասարկող մեքենաների մուտքը:
Կառավարության նիստը նախատեսված է ժամը 11:00-ին:
Հիշեցնենք, որ 2-րդ օրն է՝ 17 ուժերը նաեւ վրաններ են տեղադրել Հանրապետության հրապարակում՝ հայտարարելով, թե մինչեւ Փաշինյանը չհեռանա իշխանությունից, իրենք չեն հեռանա:
«Նրանք չպետք է վաղը կայացնեն Կառավարության նիստ։ Նիկոլ Փաշինյանը վաղը պետք է զրկվի իբրև վարչապետ Կառավարության նիստ անելու հնարավորությունից, զրկվի այստեղից դուրս գալու հնարավորությունից»,- երեկ մասնավորապես հայտարարել էր ՀՅԴ ներկայացուցիչ Գեղամ Մանուկյանը: