Դատարանը մերժեց Մանվել Փարամազյանին կալանավորելու միջնորդությունը
Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը չի կալանավորվի։ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Վաչե Մարգարյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից, հրապարակեց այս որոշումը՝ այսպիսով, մերժելով ՀՀ քննչական կոմիտեի միջնորդությունը։
Դատարանի բակում հավաքված սյունեցիները ծափերով ողջունեցին շենքից դուրս եկող քաղաքապետին։ Վերջինս հայտարարեց, որ պատրաստվում է գնալ դիրքեր․ «Մեր տղաները սպասում են, լիքը աշխատանքներ կան, երկու-երեք օր ա՝ կտրել, հասցրել են այստեղ, էնքան բան կար անելու, առաջ Աստված»։
Փարամազյանի պաշտպան Երվանդ Վարոսյանն էլ ասաց, որ իրավական առումով սա սպասելի որոշում էր․ «Կարող ենք արձանագրել, որ դատական համակարգը շարունակում է գտնվել իր բարձրության վրա եւ կարողանում է իշխանության պատվերները չկատարել»։
Մանվել Փարամազյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ նույն համայնքի 30-ամյա մի բնակչի առեւանգելու համար։ Նա տեղի ուենցողը անհեթեթություն է որակում՝ կապելով քաղաքական գործընթացների հետ։