Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 193 նոր դեպք, գրանցվել՝ 17 մահ, որից 3-ը՝ այլ հիվանդության հետեւանքով
Հունվարի 4-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 160.220 դեպք, որից՝ 144.831-ը՝ առողջացած, 2864-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11.834 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 598.705 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 1201 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 193 նոր դեպք: Ունենք 740 առողջացած և 14 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 691 է: