Երևանում թալանել են առողջապահության նախարարության գլխավոր մասնագետի տունը՝ հափշտակելով խոշոր չափի գումար, թանկարժեք իրեր
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիայի քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում հունվարի 1-ին ոստիկանության Մալաթիայի բաժին դիմած Երևանի բնակիչ 23-ամյա Սերգեյ Շիրինյանի ահազանգի փաստով:
Վերջինս ոստիկաններին հայտնել է, որ դեկտեմբերի 31-ի ժամը 22:00-ից մինչև հունվարի 1-ի ժամը 10:00-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը կամ անձինք տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ Վեգների փողոցում գտնվող իր տան պատուհանը բացել են, մտել տուն:
Տուն ժամանած ոստիկաններին և քննիչներին Ս. Շիրինյանը հայտնել է, որ ինքը աշխատում է ՀՀ առողջապահության նախարարության գլխավոր մասնագետ, իսկ բնակարանից հափշտակել են խոշոր չափի գումար, ոսկյա զարդ, ժամացույցներ և պնեվմատիկ ատրճանակ: