Լոռին նոր փոխմարզպետ ունի. կադրային փոփոխություններ մարզպետարանում
Լոռու մարզպետ Արամ Խաչատրյանի՝ մարզպետի պաշտոնում նշանակվելուց հետո մարզպետարանում արդեն իսկ կադրային որոշակի փոփոխություններ են տեղի ունեցել: Հիշեցնենք՝ Արամ Խաչատրյանը դեկտեմբերի 8-ին վայր էր դրել պատգամավորի մանդատը, ապա վարչապետի որոշմամբ՝ դեկտեմբերի 17-ին նշանակվել մարզի ղեկավարի պաշտոնում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեկտեմբերի 28-ին կայացրած որոշմամբ՝ աշխատանքից ազատվել է նաեւ մարզպետի տեղակալ Գայանե Մարկոսյանը: Վերջինիս, վարչապետի նույն օրը կայացրած որոշմամբ, մարզպետի տեղակալի պաշտոնում փոխարինում է Գոռ Ասրյանը: Գայանե Մարկոսյանը, ի դեպ, գտնվում է արձակուրդում, որից հետո էլ կդադարեցվեն նրա լիազորությունները:
Լոռու մարզպետի նորանշանակ տեղակալ Գոռ Ասրյանը ծնվել է 1977թ.-ի հունիսի 18-ին, Ստեփանավան քաղաքում:
Աշխատել է «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ «Ստեփանավան» մասնաճյուղում՝ որպես վարկային մասնագետ, այնուհետ աշխատել է «Բարձրավոլտ Էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ «Հյուսիսային» մասնաճյուղում՝ որպես տնօրենի տեղակալ: ՀԺ-ի հետ զրույցում Գոռ Ասրյանն ասաց՝ նախ պետք է խորապես ծանոթանա մարզում առկա խնդիրներին, այնուհետ արդեն համատեղ աշխատեն դրանց լուծման ուղղությամբ: Գոռ Ասրյանն անկուսակցական է, 2017թ.-ից եղել է Ստեփանավան համայնքի ավագանու անդամ, ապա նախորդ տարի ավագանու մի շարք անդամների հետ հրաժարականի դիմում ներկայացրել։
Մարզպետարանում աշխատանքից ազատվել են նախկին մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանի խորհրդական Լեւոն Ասլանյանն ու Հարություն Այվազյանը: Արամ Խաչատրյանի խորհրդականներ են նշանակվել Հովհաննես Ավետիսյան ու Արմեն Հարությունյանը: Նախկին մարզպետի օգնականներից աշխատանքից ազատվել է Ռուբեն Խանզադյանը, նշանակվել՝ Տիգրան Հովսեփյանը: