Շիրակի մարզպետն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել. պատճառների մասին կխոսի Կառավարության որոշումից հետո
15/01/2021 schedule12:54
Այսօր Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել ՀՀ կառավարությանը:
Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեց Շիրակի մարզպետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետին փոխարինող Արաքսյա Կիրակոսյանը: Մարզպետը, ըստ Կիրակոսյանի, փոխանցել է, որ իր որոշման և հրաժարականի պատճառների մասին կխոսի միայն Կառավարության որոշումից հետո: Իսկ մինչ այդ Տիգրան Պետրոսյանը կշարունակի իր բնականոն աշխատանքը:
Տիգրան Պետրոսյանը մարզպետ էր նշանակվել 2019 թվականի փետրվարի 6-ին
Նշենք, որ դեկտեմբերի 21-ին, սեփական դիմումի համաձայն, Շիրակի մարզպետի տեղակալի պաշտոնից ազատվել էր Վարդան Գրիգորյանը: