Սահմանվել է ուսանողների ՄՈԳ-ի նվազագույն շեմը՝ ուսման վճարի մասնակի փոխհատուցման համար
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը հրաման է ստորագրել պետության կողմից ուսանողական նպաստի ձևով ուսման վճարի մասնակի փոխհատուցում տրամադրելու նպատակով բուհերի ուսանողների միջին որակական գնահատականի նվազագույն շեմը և բակալավրի (այդ թվում՝ ինտեգրացված ծրագրով) ու մագիստրոսի կրթական աստիճաններով ընդունելության մրցութային քննությունների արդյունքներով անցողիկ միավորը հաստատելու մասին:
Ըստ այդմ՝ պետության կողմից ուսանողական նպաստի ձևով ուսման վճարի մասնակի փոխհատուցում տրամադրելու նպատակով 2-րդ և բարձր կուրսերի ուսանողների միջին որակական գնահատականի նվազագույն շեմը սահմանվել է՝
բակալավրի կրթական աստիճանի և ինտեգրացված ծրագրի համար՝ 40% (ՄՈԳ),
մագիստրոսի կրթական աստիճանի համար՝ 50% (ՄՈԳ):
1-ին կուրսի ուսանողների համար միջին որակական գնահատականի նվազագույն շեմը սահմանվել է՝
բակալավրի կրթական աստիճանում և ինտեգրացված ծրագրով՝ 15 միավոր, մեկ մրցութային քննության դեպքում՝ 7,5 միավոր,
մագիստրոսի կրթական աստիճանում՝ նախորդ ուսումնառության ընդհանուր միջին որակական գնահատականը՝ 41% (ՄՈԳ):