Արցախյան պատերազմի մի խումբ մասնակիցներ ակցիա իրականացրին ՊՆ-ի դիմաց՝ պահանջելով իրենց հասանելիք գումարը
29/01/2021 schedule15:53
Այսօր Արցախյան պատերազմի մի խումբ մասնակիցներ բողոքի ակցիա իրականացրին պաշտպանության նախարարության դիմաց։ Նրանց խոսքով՝ պետությունը չի տրամադրել իրենց հասանելիք գումարը։
«Մեր անմիջական հրամանատարին կանչել են Արցախից, երկու օր առաջ ինքը գնացել է Արցախ, ինչ-որ թղթաբանության ճշգրտման հարցով, հետ է եկել։ Ու նորից ասել են՝ մինչև փետրվարի 10-ը։ Չգիտես ինչու՝ այդքան երկար ժամանակ են նշել, որ պետք է այդ ընթացքում փոխհատուցեն»,- նշեց պատերազմի մասնակիցներից մեկը։
Ակցիայի մասնակիցներից մեկն էլ ասաց, որ իրենց մի քանի անգամ խաբել են։ «Ինչի՞ մեր պես տղերքին կարելի ա 2 ամիս խաբել, գան, ասեն, հետո ասեն՝ մենք տենց չենք ասել։ Ստախոսներ են, ինչ ասես։ Գիտեք՝ քանի անգամ են ասել՝ 2 օրից, 4 օրից, 6 օրից»։
Քիչ հետո պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչը հայտնեց, որ պատրաստ է ընդունել ակցիայի մասնակիցներից 3-ին։
Հունվար ամսվա ընթացքում նրանք ևս մեկ ակցիա են իրականացրել ՊՆ-ի դիմաց, սակայն հարցին լուծում չի տրվել։