«Մուրադովը հարցը դրել է Հեյդար Ալիեւի առջեւ». նախարարը Իլհամ Ալիեւի անունը շփոթեց (տեսանյութ)
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այսօր պատգամավորներից մեկի հարցին պատասխանելիս Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի անունը շփոթեց նրա հոր՝ Հեյդար Ալիեւի հետ:
Թագուհի Թովմասյանը հետաքրքրվում էր հրադադարի խախտումներից՝ նշելով, որ Սյունիքի մարզի գյուղերում կրակոցներ են լսվել: Նախարարը պարզաբանեց, որ լինում են հրադադարի խախտումներ, սակայն ադրբեջանցիները օդ են կրակում: Նախարարն արձանագրեց՝ դեկտեմբերից այս կողմ սահմանին զոհ չունենք, կա միայն մեկ վիրավոր:
Տեղեկացրեց նաեւ, որ հրադադարի խախտումների վերաբերյալ տվյալները արձանագրվում են եւ փոխանցվում ռուսական խաղաղապահ ուժերին: Նկատեց, որ ինքն այսօր այդ մասին տեղեկացրել է նաեւ խաղաղապահ ուժերի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովին: «Ինքը նույն հարցը դրել է Հեյդար Ալիեւի առջեւ, ոնց ենք լուծում այդ հարցը»,- ասաց Հարությունյանը:
«Միայն Իլհամ Ալիեւ, պարոն նախարար»,- ուղղեց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ինչին ի պատասխան՝ Վաղարշակ Հարությունյանը ծիծաղեց՝ հիշեցնելով, որ տարիներ առաջ ինքը բանակցել է Հեյդար Ալիեւի հետ, ինչն էլ շփոթմունքի պատճառ դարձավ:
Նշենք նաեւ, որ Թովմասյանի հարցին ի պատասխան՝ Վաղարշակ Հարությունյանն անդրադարձավ պատերազմի ժամանակ օգտագործված եւ վնասված կամ շարքից դուրս եկած այն գույքին, որը տարբեր տնտեսվարողներ էին տրամադրել:
Նախարարն ասաց, որ իրենք ստանում են տվյալներ, եւ ուսումնասիրելուց հետո կընդունվի որոշում՝ փոխհատուցում տալու կամ այլ լուծման մասին: