Եթե որևէ լրատվամիջոցի կարգելվի նկարահանում իրականացնել, ես կկանգնեմ նրանց կողքին.Գաբրիելյանը՝ ԱԱԾ հաղորդագրության մասին
12/02/2021 schedule12:17
Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը անդրադարձավ ԱԱԾ-ի հայտարարությանը, ըստ որի՝ լրագրողները Սյունիքի մարզի սահմանամերձ վայրերում տարբեր թեմաներ լուսաբանելը պետք է համաձայնեցնեն ԱԱԾ-ի հետ:
«Կարծում եմ՝ այստեղ ազգային անվտանգության ծառայությունը լրացուցիչ պարզաբանմամբ հանդես կգա: Ըստ էության՝ այնտեղ նաև ռազմական դրության հետ կապված որոշակի գործընթացներ են ընթանում»:
Ըստ Գաբրիելյանի՝ այս պարագայում նույնպես պետք է շարժվել «չվնասելու» սկզբունքով: «Ինչ-որ պահից սկսած, միևնույն է, այնտեղ ազատ ելումուտ կլինի»,- ասաց Գաբրիելյանը՝ վստահեցնելով, որ ԱԱԾ-ն հանրությունից ոչինչ չի թաքցնում:
«Եթե որևէ լրատվամիջոցի կարգելվի նկարահանում իրականացնել, բնականաբար, առաջիններից մեկը ես կլինեմ, որ կկանգնեմ ձեր կողքին և կփորձեմ հասկանալ խնդիրը»,-հավելեց նա:
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ-ն այս հաղորդագրությունից հետո լրացուցիչ պարզաբանմամբ էր հանդես եկել՝ նշելով, որ հաղորդագրության նպատակը ընդամենը անհրաժեշտ նկարահանումներն աշխատանքային կարգով և նախապես փոխհամաձայնեցված կերպով կազմակերպելն է: