ԱՄՆ մայրուղիներից մեկում տեղադրված հակահայկական գովազդային պաստառը հեռացվել է
Ամերիկայի հայկական համագումարի և տեղի հայ համայնքի ջանքերի շնորհիվ հակահայկական գրառում պարունակող գովազդային պաստառը հեռացվել է Ֆիլադելֆիայի I-95 մայրուղուց:
Այս մասին Ամերիկայի հայկական համագումարը գրառում է կատարել թվիթերյան միկրոբլոգում:
«Մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ հակահայկական և ճշմարտությանը հակասող գովազդային պաստառը հեռացվել է Ֆիլադելֆիայի I-95 մայրուղուց: Շնորհակալ ենք բոլորին, ովքեր կապ են հաստատել Lamar գովազդային գործակալության հետ»,- նշվում է թվիթերյան գրառման մեջ:
Նշենք, որ գովազդային պաստառի վրա գրված է եղել. «Ադրբեջանցիները (և թուրքերը) պատրաստ են ներդաշնակության մեջ ապրել հայերի հետ: Իսկ պատրա՞ստ են հայերը»: Պաստառի վրա նշված էր գովազդի պատվիրատուն, որը թուրքական առևտրային MUSIAD կազմակերպության ամերիկյան գրասենյակն է: